Kwiaciarnia Gynsi Pympek

O kwiaciarni

O kwiaciarni

Kwiaciarnia dla Ciebie

Gynsi Pympek to wyjątkowa kwiaciarnia mieszcząca się na Śląsku w centrum Katowic. Dzięki dobrej lokalizacji dowozimy kwiaty na terenie miast ościennych.

U nas znajdziesz bukiety w unikalnym, nowoczesnym stylu i panujących trendach. Stawiamy na naturalność, minimalizm oraz elegancję. Oferujemy szeroki wybór świeżych kwiatów, a także kreatywne aranżacje na specjalne okazje. Znajdziesz tu również rośliny i dekoracje kwiatowe, które doskonale sprawdzą się w Twoim domu, biurze lub innym miejscu, które chcesz odświeżyć pięknem natury. Świadczymy również usługi związane z florystyką ślubną, takie jak dekoracje samochodów ślubnych, bukiety ślubne, bukiety dla druhen i butonierki. Zajmiemy się wszystkimi aranżacjami florystycznymi na Wasz wyjątkowy dzień.

Moja historia

Z miłości do kwiatów

Kiedy wpadłam na pomysł otarcia kwiaciarni i podzieliłam się nowiną z przyjaciółmi i znajomymi, nikt się nie zdziwił… nie było też pytań typu porzucasz pracę w korporacji?, co to za fanaberia? Czy też, oszalałaś, nie jest to związane z Twoim wykształceniem? 

Wiedzieli, że to po prostu ja, że to idealnie pasuje do mojej natury. Kwiaty, kreatywność, możliwość tworzenia czegoś nowego, praca i kontakt z Klientem. Artystyczna dusza. Prywatnie kocham narciarstwo, taniec i pilates. Tylko sport i kwiaty potrafią mnie tak odstresować. Po kilku latach w branży mogę powiedzieć jedno, uwielbiam dla Was tworzyć a praca stała się moją pasją. To dzięki Wam mogę się spełniać i nieustannie rozwijać. 

 

I love my job and my stand Clients

Dlaczego "Gynsipympek"?

Co oznacza "gynsipympek"?

Gynsi Pympek to po śląsku stokrotka. Jest to jeden z pierwszych kwiatów pojawiających się wiosną, który można spotkać, chociażby na łące. Jest biały, delikatny i jadalny.

„Stokrotka rosła polna…” – każdy zna tekst tej piosenki, każdy zna stokrotkę i każdy wie, jak ona wygląda. Ale czy każdy z nas wie, jaka to cudowna roślina? Kwiaty stokrotki pospolitej są też surowcem lekarskim, powszechnie wykorzystywanym w medycynie ludowej. Posiadają m.in. substancje pomagające w regulacji trawienia, a stosowane zewnętrznie pomagają przy problemach skórnych (właściwości przeciwzapalne). Mają wiele zastosowań w medycynie. Stokrotka to  niezwykły kwiat o wielu właściwościach, podobnie jak nasza kwiaciarnia.