Kwiaciarnia Gynsi Pympek

Jak dbać o kwiaty cięte przyniesione z kwiaciarni?

Ostatnio dodane:
Kategorie:

Sprawdź ofertę kwiaciarni

Zapraszamy do naszej kwiaciarni, gdzie odkryjesz niepowtarzalny urok kwiatów, które zachwycą Cię swoim pięknem i zapachem. Dowiedz się więcej o naszej ofercie. 

Kwiaty cięte, to piękna ozdoba każdego domu. Niestety, ich żywotność może być bardzo krótka, a to zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj, gatunek czy sezon. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja może przedłużyć trwałość kwiatów i sprawić, że będą cieszyły nasze oczy jak najdłużej. W tym artykule podpowiadamy, jak dbać o kwiaty cięte z kwiaciarni.

Kupując bukiet kwiatów, pamiętaj o ich warunkach przechowywania

Przed zakupem kwiatów, warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich będą przechowywane. Należy pamiętać, że temperatura w kwiaciarni, na dworze i w domu jest różna, dlatego też, kwiaty należy jak najszybciej umieścić w wodzie z odżywką. Warto także przed wsadzeniem podciąć końcówki kwiatów pod skosem nożykiem, bądź sekatorem. Nigdy nie używajmy nożyczek, ponieważ zgniatamy wtedy łodygę, a ona nie może pochłonąć swobodnie wody.

Odpowiednia temperatura i przestrzeń dla kwiatów

Kwiaty cięte nie lubią przeciągów ani nagłych zmian temperatur. Dlatego też należy uważać na to, gdzie umieszczamy wazon z kwiatami. Unikajmy ustawiania wazonów na parapecie, daleko także od kaloryfera i ciepłych wilgotnych miejsc, pomieszczeń. Warto także unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

Regularna wymiana wody

Aby kwiaty cięte dłużej utrzymały swoją świeżość, należy pamiętać o regularnej wymianie wody. Nie dopuszczajmy do tego, aby woda była mętna. Zwróćmy także uwagę, aby liście nie były w wodzie tylko ponad jej powierzchnią. To ważne, ponieważ liście, które zanurzone są w wodzie, sprzyjają rozwojowi bakterii i pleśni.

Podsumowanie

Pielęgnacja kwiatów ciętych kupionych w kwiaciarni nie jest trudna, ale wymaga kilku podstawowych zasad. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach: umieszczeniu kwiatów w wodzie z odżywką, przycięciu łodyg, unikaniu przeciągów i nagłych zmian temperatur, a także regularnej wymianie wody. Dzięki tym prostym czynnościom, kwiaty cięte będą

Tagi: 

kwiaty cięte, pielęgnacja, porady

Udostępnij: