Kwiaciarnia Gynsi Pympek

Zima a kwiaty cięte

Ostatnio dodane:
Kategorie:

Sprawdź ofertę kwiaciarni

Zapraszamy do naszej kwiaciarni, gdzie odkryjesz niepowtarzalny urok kwiatów, które zachwycą Cię swoim pięknem i zapachem. Dowiedz się więcej o naszej ofercie. 

Kwiaty cięte, to piękna ozdoba każdego domu. Niestety, ich żywotność może być bardzo krótka, a to zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj, gatunek czy sezon. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja może przedłużyć trwałość kwiatów i sprawić, że będą cieszyły nasze oczy jak najdłużej. W tym artykule podpowiadamy, jak dbać o kwiaty cięte z kwiaciarni.

Jak przechowywać kwiaty w domu w zimie?

Po przyjściu do domu, kwiaty powinny zostać jak najszybciej wstawione do wazonu z wodą z odżywką i umieszczone w najchłodniejszym pomieszczeniu, aby różnica temperatur była jak najmniejsza, a kwiaty nie dostały szoku. Należy pamiętać, że w kwiaciarni jest dużo chłodniej niż w domu, a na dworze temperatura jest jeszcze niższa.

Jak dbać o kwiaty poza domem zimą?

Nie powinno się chodzić z bukietem na spacer ani zostawiać kwiatów w samochodzie, ponieważ to żywy organizm i nikt do końca nie wie, ile dana róża, goździk itd. będzie żyła. Kwiaty to przemijanie, jedne będą z nami dłużej pięknie się rozwijając, a inne szybko zwiędną, ale każdy kwiat jest na pewno wyjątkowy.

Jak zabezpieczyć kwiaty przed zimnem?

Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie kwiatów przed wyjściem z kwiaciarni oraz przechowywać je w odpowiednich warunkach w domu. Pamiętajmy również, że kwiaty to żywe organizmy i wymagają specjalnej opieki, zarówno w trakcie transportu, jak i poza nim.

Tagi: 

kwiaty cięte, pielęgnacja, porady

Udostępnij: